Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Конкурсът „Най-добра българска фирма на годината“ е отворен за кандидатстване
За дванадесета поредна година Първа инвестиционна банка (Fibank) организира престижния конкурс „Най-добра българска фирма на годината“. Той има за цел да отличи най-успешните български компании и бизнес практики.
Фокусът на тазгодишното издание е върху ESG политиките и принципите на устойчивото развитие, които са неразделна част от модерното корпоративно управление. Те спомагат за изграждането на устойчиви бизнес модели, привличат инвеститори и партньори, осигуряват баланс между рентабилност и социална отговорност, и създават добавена стойност, както за бизнеса, така и за обществото.
Победителите ще бъдат определени от жури, което включва доказали се професионалисти. Те ще определят кои фирми са показали устойчив растеж, силни пазарни позиции, иновативност и успешно налагане на бранда на национално и международно ниво. Следването на добрите практики, въвеждащи и спазващи устойчивото развитие и политиките, ще бъдат оценявани в специална група нови индикатори, добавена към формата за кандидатстване. Членовете на журито са: Никола Бакалов, главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на Първа инвестиционна банка, финансистът Емил Хърсев, социологът Кънчо Стойчев, председател на Съюз „Произведено в България“ и Венелина Гочева, собственик и управител на „Медийна група България“.
Конкурсът вече е отворен за кандидатстване, като фирмите трябва да попълнят кратък електронен въпросник, който е достъпен на интернет страницата на конкурса.
За да участват, компаниите трябва да бъдат с български капитал и да представляват българска марка. Крайният срок за номинациите е 11 ноември 2024 г.
Отличията се разпределят в няколко категории - „Микро и малка фирма“ и „Средна и голяма фирма“, като специално за жените предприемачи журито и организаторите връчват отделна награда - „Най-успешна българка в бизнеса“. Носителите на приза „Награда на публиката“ се определят от подкрепилите онлайн своя фаворит на сайта на конкурса.
Като най-голямата банка с български капитал Първа инвестиционна банка има стратегическа роля в подпомагането на икономическото развитие на страната и е сред водещите кредитни институции, финансиращи българския бизнес. В непрестанно глобализиращата се икономика, Fibank насърчава българските фирми и техните възможности да се конкурират на световно ниво. Всяка година конкурсът привлича значителен интерес, като в предишното му издание бяха номинирани близо 300 успешни компании.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Сменят ръководството на Агенцията по вписванията
България |От утре паспортните служби с работно време от 9 до 21 ч.
България | Advertorial |15 интересни факта за сънищата
Маркетинг |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.