Джанет Йелън събра в Китай чужди компании, които инвестират в страната

Джанет Йелън събра в Китай чужди компании, които инвестират в страната

Министърът на финансите на САЩ Джанет Йелън при посещението си в Китай проведе среща с представители на международния бизнес в Гуанджоу, съобщи Министерството на финансите на САЩ. Представители на американски, европейски и японски компании взеха участие в дискусията, чиято тема бяха условията за правене на бизнес в някои индустриални сектори в Китай, съобщиха от ведомството.

Ръководителят на Министерството на финансите на САЩ подчерта по време на срещата, че Съединените щати „се стремят към здрави икономически отношения с Китай, в рамките на които ще бъдат осигурени равни условия за американските работници и предприемачи“. Тя отбеляза, че постигането на тази цел ще изисква „честна и открита комуникация с Китай“.

Йелън е на посещение в Китай от 3 до 9 април. По-рано пресслужбата на Министерството на финансите на САЩ съобщи, че нейното посещение има за цел да осигури „справедливо отношение“ към американските служители и предприятия, „развитие на двустранно сътрудничество в борбата“ срещу незаконния трафик на средства, както и създаване на „финансова стабилност“, решаване на климатични проблеми и урегулиране на дълговите проблеми на развиващите се страни.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борба с водната криза: Англия строи два нови язовира за първи път от 30 години
Румен Радев: Начинът е нова политическа алтернатива да се противопостови на завладяването на страната
На днешната дата, 31 май. Международен ден за борба против тютюнопушенето
Rakuten Viber представя нови интерактивни инструменти за по-ефективна бизнес комуникация
Премиерът Росен Желязков прие покана на Зеленски за срещата "Украйна-Югоизточна Европа"
Четвърт милиард пчели излетяха на свобода от преобърнат камион в САЩ, властите предупредиха населението
Тръмп подготвя двойно увеличение на митата за внос на стомана и алуминий
Времето: Нови следобедни валежи се задават от запад