Най-скъпата къща в САЩ е пусната за продажба за 295 млн. долара

Икономика

Собствениците на комплекс с къща и парцел от около 3,6 хектара в предградията на Нейпълс (Флорида) го обявиха за продажба за $295 млн. Ако бъде купена на тази цена, това ще бъдат най-скъпата къща, продавана някога в САЩ, пише The Wall Street Journal. Както отбелязват експертите по недвижими имоти, наред с други неща, тази цена се обяснява и с атрактивното местоположение - тя се намира на брега на Мексиканския залив и разполага със собствен залив за яхти.

Има обаче и вероятност в крайна сметка къщата да бъде купена на малко по-ниска цена. През последните години най-малко две къщи - вилата Casa Encantada в района на Лос Анджелис и мезонет в елитния район на Ню Йорк, на така наречения Billionaires' Row - бяха обявени за продажба за 250 милиона долара Сега цената им падна до $195 млн. До момента рекордната цена на сделка е за пентхаус-апартамент в същия елитен район на Ню Йорк, наричан Billionaires' Row, продаден през 2019 г. за $240 млн.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
10 масови заблуди за астрономията (3)
Digital age: Защита с лазерен лъч, мостове от дърво и еспресо с ултразвук
Времето: Слънчево с нова порция валежи по морето и в планините
Шишков: Строителството на недовършения участък от Софийския околовръстен път ще започне най-рано в средата на 2027 г.
Иран нанесе удари по американски военни цели в Персийския залив. Аятолах Али Хаменей беше погребан в родния му град
OpenAI представи своето дългоочаквано „супер приложение“
На днешната дата, 10 юли. Рождениците днес
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“