Nissan спря производството в САЩ и Мексико, заради липса на части

Nissan спря производството в САЩ и Мексико, заради липса на части

Японският автомобилен гигант Nissan и бил принуден да прекъсне временно производството на коли в няколко свои завода в САЩ и Мексико. Причината за това е липса на части от Япония, предаде „Интерфакс“.

Очаква се в повечето заводи производството да прекъсне от 2 до 5 дни.

Производството на части и коли в Япония все още изпитва сериозни затруднения заради природните бедствия от 11 март. Голяма част от производителите на коли продължават и до днес да работят на намален режим, което според специалисти ще доведе до свиване на пазара на автомобили в световен мащаб с поне 30% през настоящата година.

Вече се появиха и първите сериозни сигнали за това в Япония, където продажбите на нови коли през март са се свили с 37% на годишна база.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Boeing понижи прогнозата си за търсенето на пътнически самолети през следващите 20 години
Зеленски призова лидерите на страните от Г-7 да засилят натиска над Русия по време на срещата си в Канада
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
Тръмп декларира приходи за над 600 млн. долара от крипто, голф, лицензионни такси
Администрацията на Тръмп обмисля да добави гражданите на 36 държави към забраната за влизане в САЩ
Зеленски се надява ескалацията между Израел и Иран да не доведе до спад в помощта за Киев
Премиерът Желязков: Българският модел е достатъчно стабилен, за да сме част от еврозоната
Защо емоционалната интелигентност е ключова за изграждането на ефективни екипи?