The Times: Трафикът през Суецкия канал до април се е сринал с две трети след кризата в Червено море

The Times: Трафикът през Суецкия канал до април се е сринал с две трети след кризата в Червено море

Товарният трафик през Суецкия канал е намалял с две трети през последната година до април поради отклоняването на трафика след атаките на йеменските бунтовници хуси в Червено море. Това съобщи вестник британският  The Times, позовавайки се на Службата за национална статистика (ONS) на Обединеното кралство.

Товарният трафик по друга важна корабна артерия, протока Баб ел Мандеб, е намалял с 59%. Пренасочването на търговските кораби от редица корабни компании, включително Maersk и Hapag-Lloyd, по дългия маршрут - плюс 20 дни - около нос Добра надежда доведе до увеличен разход на гориво, увеличени застрахователни разходи поради повишения риск от атака и повишени цени за контейнерни превози. Въпреки това през последната година броят на корабите, използващи този маршрут, се е увеличил с 57%.

Средната цена за превоз на контейнер се повиши до 2719 долара през април от 1390 долара в началото на октомври, въпреки че това е спад от скорошния връх от близо 4000 долара през януари, според консултантската верига за доставки Drewry. Както заяви ръководителят на Суецкия канал, Осама Рабия, последните събития в Червено море показаха, че няма идеална алтернатива на Суецкия канал; транспортирането на стоки, заобикаляйки африканския континент, струва на компаниите много повече.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тази революционна технология трансформира електронната търговия
Акционерите на Warner Bros. гласуваха против изплащане на 52 млн. долара на изпълнителния директор
На днешната дата, 5 юни. Световeн ден на околната среда
Първи политически реакции от България и Европа след зелената светлина за еврозоната
Не купувайте нищо, което не разбирате: Най-добрите мисли, посветени на инвестициите
Експортът на турската отбранителна индустрия достига близо $3 млрд. от началото на годината
В какво инвестирах през 2017 година и в какво не
ЕС увеличава покупките на газ, за да помогне на Полша и България