Българинът търси спасение в златото

Българинът търси спасение в златото

Банковите сътресения през миналия месец доведоха до рязък скок на инвестициите в злато. Все повече хора търсят спасение в ценния метал.

„Кюлчетата злато и инвестиционните златни монети се оказват най-атрактивната инвестиция напоследък", обясни пред БНР Благовест Белев, управител на голяма компания, специализирана в търговията със злато. „За юни месец имаме ръст от почти 80% спрямо май в продажбата на инвестиционно злато, точно такива кюлчета и монети. Нормално е, златото е един актив, който е застрахован от финансови кризи”, обясни специалистът, който подчерта, че от злато не се печели, но вложенията в него не се губят и това го прави предпочитан инструмент за инвестиции.

Според Белев инвестицията в злато привлича широк кръг хора. „Има млади хора с добри доходи, които търсят къде да си вложат парите. Има възрастни хора, пенсионери, които обръщат своите спестявания за здраве в злато, като нещо достатъчно сигурно. Има хора на средна възраст, предприемачи, собственици на бизнес и всеки, който има спестявания и се притеснява за тях, е потенциален инвеститор в злато”, обяснява той.

Когато парите потрябват отново и се наложи златото да се обърне във валута, процентът, който се губи, е до 5 на сто в зависимост от моментната борсова картина, подчертава експертът.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Желязков: В атаките срещу приемането на еврото имаме данни за руско участие
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Вучич: Сърбия няма да въвежда санкции срещу Русия, продължаваме с принципната си политика
Близо 4000 служители на НАСА избират да напуснат Aгенциятa