"Газпром" загуби пазара в Хърватия

Икономика

Италианската компания Eni спечели търга за доставка на газ в Хърватия. На практика, това означава, че договорът с досегашния доставчик „Газпром”, който изтича на 31 декември тази година, няма да бъде продължен, отбелязва в. „Комерсант”.

Така, от догодина Eni става единственият вносител на синьо гориво в страната, на която ще продава по 750 млн. куб. м годишно.

От своя страна държавната компания, която дистрибутира гориво на територията на Хърватия - INA обяви, че смяната на партньора гарантира "по-голяма гъвкавост в количествата и ценовите параметри."

Годишното потребление на синьо гориво в Хърватия достига 3 млрд. куб. м, като повече от половината от това количество се осигурява от собствен добив.

От "Газпром" засега няма коментар по резултатите от търга. Компанията само потвърди, че е участвала в него.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Иран изстреля ракети към Турция, българското правителство свиква спешно Съвета по сигурността
Запрянов е разрешил преминаването на съюзнически въоръжени сили през въздушното ни пространство
Революционната гвардия на Иран обяви "тотален контрол" над Ормузкия проток
Войната на САЩ и Израел срещу Иран предизвиква сериозни затруднения в доставките на петрол и газ
Учени използват светлина, за да контролират образуването на кристали
Времето в сряда: Слънчево с пролетни температури
Тръмп: Великобритания вече не е толкова приятелска страна
Могат ли ирански ракети да ударят България?