Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Десети пореден спад на инвеститорското доверие в Германия
Инвеститорското доверие в Германия отчита десети пореден спад през септември, съобщи „Блумбърг”.
Все по-малко са перспективите за икономически растеж до края на годината, показват данни на Центъра за европейски икономически изследвания (ZEW). Индексът през септември се срина до минус 4,3 пункта в сравнение с 14 пункта през август.
Като основна причина за срива, икономисти посочват бюджетните ограничения в Еврозоната и забавящия се ръст на световната икономика.
Лошите данни моментално се отразиха на валутните пазари.
Еврото поевтиня до 1,2845 долара. От своя страна доларът падна до 83,07 йени за долар, като достигна до най-ниската си стойност от май 1995 г.
По този начин швейцарският франк почти се изравни с американската валута, достигайки до 0,9998 франка за долар
Центърът за европейски икономически изследвания (ZEW) в град Манхайм анкетира всеки месец германски анализатори и инвеститори. По коментарите и оценките им изготвя индекс на икономическото доверие, който е един от най-важните показатели за немската икономика.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Слънчево с температури до 21 градуса
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Как приливите създадоха първите градове?
Любопитно |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Цитат на деня
Цитат на деня |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.