Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Ричард Брансън губи контрола над Virgin Atlantic?
Британският милиардер и предприемач Ричард Брансън вероятно ще продаде контролния си пакет акции в основаната от него авиокомпания Virgin Atlantic, твърди в. „The Guardian”.
По данни на вестника, най-големият американски авиопревозвач Delta Airlines вече преговаря със Singapore Airlines за изкупуване на 49% й дял във Virgin. Вероятно, след сингапурците, Брансън също ще продаде дела си, коментира изданието.
Singapore Airlines са подтвърдили, че водят преговори за продажбата на дела си във Virgin, за който платиха 600 млн. британски лири през 1999 г.
Брансън основава Virgin Atlantic през 1984 г. През 2011 г. от услугите й са се възползвали 5,3 млн. пасажери. Virgin Atlantic е част от многопрофилния холдинг Virgin Group, създаден от Брансън през 1970 г. със сфери на дейност в авио- и жп транспорта, звукозаписи, издателски и развлекателен бизнес, търговия и много други.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Слънчево и горещо
България |Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 29 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Статуята на Банкси в центъра на Лондон може да остане за постоянно
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |На днешната дата, 29 юли. Рождениците днес
На днешната дата |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Изкуственият интелект е напът да унищожи кол центровете
Икономика |Цитат на деня
Цитат на деня |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.