Когато всички продават, Бъфет купува

Когато всички продават, Бъфет купува

Милиардерът инвеститор Уорън Бъфет е използвал срива на фондовите пазари в САЩ, за да изкупи акции на четвъртата по обем на активи банка в САЩ Wells Fargo, съобщава Bloomberg.

Бъфет, който предпочита да изкупува дялове на обезценени компании, вече е най-крупният акционер в банката със седалище в Сан Франциско, като това „удоволствие” му струва 277 млн. долара, допълва агенцията.

Инвестиционният фонд на Бъфет - Berkshire Hathaway е придобил ценни книжа на Wells Fargo на 8 август, когато индексът Standard & Poor’s 500 се срина с 6,7 процента – най-големият му спад от 2008 година насам.

„Обичам да купувам, когато всички разпродават. На 8 август Berkshire Hathaway похарчи за различни „покупки” най-големият засега обем средства само в една борсова сесия от началото на тази година”, коментира милиардерът в интервю за тв канала PBS.

За второто тримесечие на тази година акциите на Wells Fargo се обезцениха с 12 %, а настоящото тримесечие банката загуби още 11 процента от стойността си, уточнява Bloomberg.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Имущество, придобито от престъпна дейност, вече ще се конфискува и от роднини, съпрузи и партньори на виновните
Земетресение с магнитуд 8,7 разлюля руския полуостров Камчатка
Цените на лекарствата в евро ще бъдат публикувани още през август
Времето: Топло с валежи в южната и източната част на страната
ФБР откри „липсващата минута“ от видезаписа в нощта на смъртта на Джефри Епстийн
Половината от учениците в професионалните гимназии са с квалификация, която не се търси на пазара на труда
Преговори между САЩ и Китай приключиха без удължаване на търговското примирие, Тръмп ще вземе окончателното решение
Борба с ниската раждаемост: Китай въведе годишно плащане по 500 долара „майчински капитал“ на дете