Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Когато екипът отказва да приеме промяната
Преструктурирането на компанията или въвеждането на нова стратегия могат да бъдат много вълнуващи. Новите подходи винаги откриват нови възможности. Но промяната е също така и опасна. Истината е, че много малко стратегически промени са успешни. Всъщност, само 5%, пише Джон Котър, автор на Harvard Business Review.
Много често хората в екипа отказват да следват промените и започват да проявяват регресивно поведение, предпочитайки да запазят стария си стил на работа. Налага се спешно да създадете отделна стратегия, чрез която хората ви да свикнат с новата обстановка.
Най-добрият начин да направите това е да избягвате тенденцията да назначавате високопоставени служители, които да диктуват на останалите в компанията какво да правят. По-добре включете всички, особено тези, които пряко ще бъдат засегнати, в извършването на промяната.
В много случаи хората отказват да следват промените, защото не виждат спешна необходимост да го правят. Постарайте се на всеки в компанията да му стане ясно защо предприемате този ход. Конкретизирайте го с ясни примери. Традицията е невероятно мощна сила, затова направете ясни възможностите, които ще се отворят пред вас, ако всички впрегнете сили да ги постигнете.
В много компании служителите са разделени на две категории. Такива, които вземат решенията и такива, които са изпълнители без избор. Ако хората не са възприемани като участници, а просто като изпълнители, това ги демотивира, защото имат чувството, че трудът им се обезценява.
Хората понякога изпитват съпротива към промяната и защото виждат конфликт в това, което са били помолени да правят и интересите на компанията. Обърнете внимание на бариерите, които им пречат да изпълняват задълженията си. Критично важно е да споделяте успеха, когато го постигнете. Старайте се да откривате недвусмислени и видими постижения, които по ясен начин доказват реалния напредък.
Ключови думи
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.