Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Нестле отчете 3,9% органичен ръст за първото тримесечие
3,9 органичен ръст и 03,0% реален вътрешен ръст отчете Нестле при обявяването на финансовите резултати на компанията за първото тримесечие на годината. Органичният ръст е 2,5% на развитите пазари и 5,6% - на възникващите пазари. Продажбите са в размер на 20,9 милиарда швейцарски франка, негативно повлияни от разликите във валутните курсове в размер на −2,8%.
"Както се очакваше, първото тримесечие продължи положителните резултати при реалния вътрешен ръст, с по-меко ценообразуване.", коментира междинните Пол Булке, главен изпълнителен директор на Нестле. "Увеличихме пазарния си дял в по-голямата част от нашите бизнес категории. Най-добри резултати бяха отчетени в Европа, Югоизточна Азия и Африка, както и при Nescafé, Nespresso и храните за домашни любимци. Бизнесът ни със замразени храни в САЩ също се представя добре. Тенденциите, наблюдавани през последните няколко тримесечия, показват значимостта на инвестициите ни и ни позволяват да потвърдим прогнозата за годината.“, добавя той.
Компанията запзава непроменена и прогноза за годината за органичен ръст, подобен на този през 2015 г., с подобряване на маржа на оперативната търговска печалба и дохода на акция във фиксирани валути, както и ефективността на капитала.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Nikkei: Световната верига Marriott отваря няколко луксозни хотела в Непал
Компании |Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |Австрия отвори полицейски участък в родния дом на Хитлер в град Браунау
Свят |Мениджърът на „Саутхемптън“ е обвинен в шпионаж в полза на съперниците
Спорт |Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Свят |Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
България |Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
България |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Свят |Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Политика |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесКитай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
СвятСАЩ разследват твърдения за ирански дронове в Куба, Тръмп предупреди: „Ще се справим с това"
Свят25 безполезни, но много любопитни факти
МаркетингADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.