Роди се вторият по големина авиопревозвач в света

Роди се вторият по големина авиопревозвач в света

Чилийската авиокомпания LAN завърши процеса по поглъщане на бразилския авиопревозвач TAM. В резултат на сливането на тези две компании се появи LATAM, втората по големина авиокомпания в света, съобщи BBC.

Бразилия и Чили се радват на години икономически растеж, което доведе до масово нарастване на въздушните пътувания, логично и до по-тежка конкуренция. След две години преговори акционерите на TAM дадоха своето съгласие за сливането.

Според анализатори, акционерите на двете компании са спечелили от сделката. LAN е получила достъп до растящия бразилски пазар, а бразилската TAM се е сдобила с предимства пред своите конкуренти вътре в страната.

Общите приходи на LAN и TAM за миналата година надвишават 13 млрд. долара. И така те се нареждат на второ място след най-голямата авиокомпания в света Air China, коментира BBC.

Предполага се, че сливането ще помогне да се спестят около 700 млн. долара оперативни разходи през следващите четири години.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борисов: Ще бъдем консолидирни тези дни, не на инат, а за да влезем в еврозоната
За пореден път: Десетки хиляди на протест срещу правителството (ОБЗОР)
Парадоксът на успеха – защо постигането на вашите целите няма да ви направи щастливи
Тръмп пред Politico: Ситуацията в Европа е тежка и заплашва бъдещето на континента
Зеленски: Готови сме за прекратяване на огъня срещу енергийни обекти, ако Русия се съгласи на това
Затвор ол инклузив: Турция строи огромна съдебна зала за едновременни процеси срещу стотици обвиняеми
Приключиха дебатите по вота на недоверие, гласуването - в четвъртък, 13:30 ч.
Албанският „Крал на бягствата“ се измъкна за четвърти път от италиански затвор