Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Оскарът за мениджмънт ще бъде връчен довечера
Победителят в четвъртия конкурс „Мениджър на годината” ще бъде излъчен довечера на изключително изискана церемония в Софийската опера и балет.
От година на година благородната надпревара в единствения по рода си у нас конкурс, отличаващ най-успешните бизнес лидери става все по-оспорвана. Доказателството е, че в тазгодишното издание финалистите за първи път са 11, а не 10 както досега, тъй като двама от кандидатите са с равни оценки от първите два етапа на селекцията – оценка по документи и оценка на финансовите показатели и добрите практики. Така, до финала в „Мениджър на годината 2011” стигнаха:
(по азбучен ред):
Ваньо Алексиев - управител и собственик на „Глобал Биомет” ООД и „Биомет” ЕООД.
Виолина Маринова - председател на УС и главен изпълнителен директор на банка ДСК.
Димитър Илчев - главен мениджър и председател на Надзорния съвет на „Евромаркет Груп”.
Зоя Паунова - изпълнителен директор на „Астра Зенека Ю Кей Лтд”.
Ираван Хира - генерален директор на „Хюлет-Пакард България”.
Николай Михайлов - председател на съвета на директорите на „Трейс Груп Холд”, АД.
Петя Димитрова - изпълнителен директор и член на борда на директорите на Еurobank EFG.
Снежина Казакова - изпълнителен директор на „Ди Ейч Ел Експрес България”.
София Христова - изпълнителен директор на „Пенсионно осигурително дружество Алианц България”.
Станислав Разпопов - главен изпълнителен директор на „Дунапак Родина” АД.
Захариас Коцибос , изпълнителен директор на GLOBUL.
Трима от финалистите – Зоя Паунова, Ираван Хира и Димитър Илчев се класират за втора поредна година на финалите на конкурса. Друг интерен факт е, че за първи път почти 50% от финалистите са жени.
Най-добрият сред най-успешните бизнес ръководители в България ще бъде определен според резултатите от третия етап на конкурса, в който се оценяват личните и лидерски качества на финалистите по обективен и универсален метод – интервю с всеки от тях, както и с двама негови служители.
Той вече приключи, но според условията на конкурса, името на победителя остава тайна дори за организаторите до момента на отварянето на плика с номинациите на тържествената сцена.
Специално учреден тази година обществен съвет гарантира обективността и достоверността на всеки от етапите на конкурса, проведени според методология, разработена от консултантска компания „Делойт”. Тя беше обсъдена на среща преди седмица между представители на "Делойт", сп. "Мениджър" и представителите на съвета: икономистът и автор на „Мениджър“ Георги Ангелов, деканът на Стопанския факултет към СУ "Св. Климент Охридски" проф. Георги Чобанов и миналогодишният победител в конкурса и изпълнителен директор на „М-тел“ Андреас Майерхофер. Общественият съвет се запозна подробно с критериите и начинът на провеждане на селекция на всеки един от етапите и ги одобри.
Тази година документи за участие подадоха 65 кандидати, с което се включиха в първия кръг от конкурса, стартирал още през март. На този етап кандидатите се оценяват по финансови показатели, които формират от 25 до 30% от оценката. Вторият оценява добрите управленски практики на човешките ресурси, което представлява около 40% от оценката и до него достигнаха 52 участника. От тях бяха определени и финалистите, които преминаха и третия кръг на конкурса. В него се преценяват лидерските и предприемаческите възможности и умения на всеки от тях.
За да бъде възможно най-обективно оценяването в третата фаза, се провеждат три интервюта. Първото е с кандидата. Останалите две са с двама служители на компанията. Като гаранция за за достоверността на конкурса, както за настоящото му издание, така и за предишните три, записите от интервютата и цялата документация от селекциите на предходните два етапа се пазят в специален архив.
"Мениджър Нюз" първи ще ви информира за името на победителя, както и за най-вълнуващите и любопитни моменти от самата церемония.
„Мениджър” желае успех на финалистите и нека най-добрият победи!
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.