Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Печалбата на Tesco нарасна с 11,3%
Най-голямата верига за продажби на дребно във Великобритания Tesco, съобщи, че чистата годишна печалба на компанията е нараснала с 11,3% до 3,54 млрд. паунда, предава BBC. Търговската дейност на компанията в Азия бележи ръст от 30%, компенсирайки разочароващите резултати от продажбите на дребно на пазара във Великобритания, който съставлява две трети от общите продажби на фирмата.
Това са първите резултати, отчетени от компанията, откакто тя смени изпълнителния си директор Тери Лийхи, наследен от Филип Кларк през март. Фирмата беше обвинена, че използа агресивни тактики към доставчиците си и при ценообразуването на продуктите си. „Доволен съм от силното и цялостно представяне на компанията в тези предизвикателни условия“, заяви Кларк.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Компании | Advertorial |Светът на парите: Стратезите от Уолстрийт очакват силен ръст на корпоративните печалби през тримесечието
Финанси |Президентът на Иран: Дипломацията е ключова, но недоверието към САЩ остава
Свят |При 87.23% обработени протоколи: „Прогресивна България“ е първа, ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС с минимална разлика
България |МВнР: Приключиха изборите зад граница
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.