Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Шефът на "Байерн Мюнхен" обвинен в укриване на данъци

Германски прокурори повдигнаха обвинение на президента на европейския футболен шампион „Байерн Мюнхен” Ули Хьонес в укриване на данъци. Адвокатите на Хьонес разполагат с един месец да реагират, преди звеното за икономически престъпления на градския съд в Мюнхен да заведе дело, посочва Би Би Си. Обвинението е повдигнато след продължително разследване.
Бившият футболист Ули Хьонес призна пред германските власти в началото на годината, че разполага с тайна банкова сметка в Швейцария, в която е депозирал над 10 милиона евро. Новината стана повод за вихър от дискусии в страната. Говорителят на канцлера Ангела Меркел заяви, че Меркел е разочарована от бившия западногермански спортист, който не е плащал данъците върху доходите си.
През месец май бордът на „Байерн” реши Хьонес да продължи да го оглавява, въпреки разследването срещу него. Клубът спечели шампионата на УЕФА през същия месец, надвивайки германските си съперници от „Борусия Дортмунд”.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
EY: Компаниите търпят финансови загуби заради рисковете при внедряване на AI
Бизнес |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |ЕС въвежда мерки за следене за времето на престой за британци с втори дом в общността
ЕС |SoftBank придобива звеното за роботика на ABB за 5,4 млрд. долара
Технологии |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Финанси | Коментари |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.