Япония очаква забавяне на икономическия си растеж през 2011 г.

Икономика

Японските власти очакват забавяне на икономическия растеж в страната през 2011 г., съобщи „Франс прес“. Според местните прогнози забавянето ще е от 3,15% през настоящата година до 1,5% през следващата.

Причината за понижението на икономическия ръст на Япония е ниското потребление и затихващото влияние на стимулиращите мерки върху японската икономика.

В същото време прогнозата за икономическия ръст на Япония за 2010 г. беше повишена от първоначалните 2,6% на 3,1% след благотворното отражение на мерките за увеличаване на производството и потреблението в страната.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лунната мисия с четирима астронавти „Artemis II“ на NASA се завърна успешно на Земята
Член на УС на БНБ: По всичко изглежда, че отиваме към неблагоприятния сценарий за инфлацията
Заседание на кризисния щаб COBRA: Великобритания се подготвя за протести заради скока на цените
Неизвестно за известните: Търговец на юфка става "Крал на перлите" и главен бижутер на императора в Япония
Времето: Облачно, ветровито, на много места и дъждовно
Здравното министерство въвежда ясни правила за медицинската помощ от разстояние
Благодатният огън слезе на Божи гроб в Йерусалим, за втори път БПЦ няма делегация
Патриарх Даниил ще отслужи богослуженията за Възкресение Христово от катедралата „Св. Александър Невски“