„Тойота” ще тества всички свои коли с 4x4

„Тойота” ще тества всички свои коли с 4x4

Автомобилният гигант „Тойота” ще тества безопасността на своите автомобили с механизъм 4x4, информира „Индипендънт”. Производителят предприема тази стъпка, след като американско списание „Консюмър рипортс” публикува мнение, че моделът Lexus GX 460 не е стабилен и лесно се преобръща. Изданието предупреди читателите си да не купуват от тази серия на Lexus. Твърденията се базират на симулации и шофьорски тестове, които са установили, че колата може да се отклони от пътя и има голяма вероятност да се преобърне.

Представители на „Тойота” съобщиха, че няма да изтеглят обявения за опасен автомобил от пазара, преди тестовете да са доказали, че той наистина застрашава живота на пътниците. Lexus GX 460 се продава най-вече в Северна Америка, Близкия изток и Русия.

Вчера японският автомобилен концерн сложи запор на продажбите на модела Lexus в Северна Америка. От компанията реагираха светкавично, след като преди няколко месеца бяха обвинени, че са били твърде бавни, когато се разбра, че дефектен педал на газта прави част от автомобилите им опасни. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Желязков: В атаките срещу приемането на еврото имаме данни за руско участие
Близо 4000 служители на НАСА избират да напуснат Aгенциятa