14-годишен българин влезе в отбора на „Лотус“

Общество

Талантлив български пилот бе привлечен в отбора на „Лотус” по картинг. 14-годишният Галин Стайков е изкарал успешни тестове на пистата „Албероне” в Италия и е включен в програмата за развитие на млади таланти на „Лотус", съобщи „Стандарт Нюз“.

Нашето момче ще участва в международни състезания с отбора на „Лотус” от следващия сезон. Той e бил избран заедно с още девет деца от цял свят.

„Направи ни впечатление успешният му дебют в българския шампионат, макар че е почнал доста късно – едва на 13 години. Нашият мениджър Франк Жеранчич го покани на тестове в Италия. Момчето показа голям потенциал и отлични познания по механиката, на което много държим. Надяваме се да продължи да се развива така", съобщиха от пресцентъра на „Лотус Картинг Тийм“.

По план Галин Стайков трябва да участва в международни състезания до навършване на 17 години, когато ще бъде включен във формула категориите. Освен това „Лотус“ иска от тийнейджъра да поддържа специален фитнес и хранителен режим, както и бързо да мине курс на обучение за работа с медиите.

За рейсинг отбора на британската компания са се състезавали редица известни пилоти във Формула 1 начело с легендарния Айртон Сена.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта