170 млн. лв. бонуси раздадени в НАП и финансовото министерство при мандата на ГЕРБ
170 млн. лв. общо бонуси са били раздадени в Министерството на финансите и НАП по времето на кабинета „Борисов”, съобщи БНР като се позова на справка от финансовото министерство.
Според данните през 2009-а година около 600 служители на МФ са получавали средно по 820 лева на месец върху заплатата си. След това, за последващите три години месечните бонуси на служителите във финансовото министерство са варирали между 600 и 800 лв.
В НАП през 2009-а година са раздадени допълнително над 47 млн. лв. бонуси на 8000 от служителите, което средно прави по над 5000 лева на човек за година.
През следващите години са раздадени последователно 35 и 42 милиона лева, а през 2012-а сумите са по-малки - около 25 милиона. Всяка година НАП е отделяла и над 3 000 000 лева за работно облекло на служителите си., което средно е по 400 лева на месец.
В справката на финансовото министерство не се посочва точно колко бонуси са взели бившият финансов министър Симеон Дянков, изпълнителният директор на Приходната агенция през последните три години Красимир Стефанов и техните заместници, защото това би било разкриване на лични данни.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Ръст на фондовите борси в Европа на фона на поредната серия от корпоративни отчети*
Финанси |Работа за младите: Великобритания дава 8,4 млрд. паунда за следващо поколение ядрени подводници
Свят |Бизнес климатът в България се подобрява през юли
Бизнес |„Алфа Рисърч“: Кабинетът „Радев“ е с 42% одобрение малко преди първите 100 дни управление
Политика |Digital age: Нов вид самосглобяваща се електроника и робот-паяк, спасител на хора
Технологии |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Саудитска Арабия се опитва да създаде международна коалиция за защита на корабоплаването в Червено море
Свят |Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Слънчево и ветровито
България |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингСтарите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
БългарияФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.