19-годишно момче изчезна в Пирин

19-годишно момче изчезна в Пирин

Планинските спасители от вчера издирват 19-годишен софиянец, който изчезна в Пирин. Младежът е участвал в организирания маратон за изкачване на връх Вихрен, когато се е изгубил. Това съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към Българския червен кръст (БЧК), съобщи "Фокус".

Сигналът за инцидента е подаден от организаторите на маратона, които са обяснили, че момчето е преминало през контролната точка, но след това всякаква връзка с него е била изгубена. Младият мъж не отговаря на мобилния си телефон. По всяка вероятност той се е загубил на слизане от връх Вихрен.

Спасителните акции продължават и днес. "Около 40 души се намираме на хижа „Вихрен”, като освен от Община Банско, съм помолил да се включат хора от полицията, пожарната, както и от Национален парк „Пирин”. Сега се извършва организацията за разпределение на групите така, че те да бъдат от двама-трима доброволци и един представител на Планинска спасителна служба. 30 души, които издирват младежа, вече са в планината. Не бива да се прекалява с броя на хората, които го търсят, защото в планината обстановката е много сложна, има лед и сняг, а хората в спасителната акция не са много подготвени за тези условия", обясни кметът на Община Банско Георги Икономов.

Той обясни, че се очаква до час и половина в Банско да пристигне хеликоптер, който също да се включи в издирването. По думите му няма точни данни за това къде може да се намира 19-годишния младеж.

„Младежът е млад, трениран, имал е в себе си някаква храна и се надяваме всичко да бъде наред. Търсенията в планината ще продължат, докогато може и докогато има резултат. Когато се стъмни, нещата стават доста по-опасни и издирването се прекратява", каза кметът.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Подгответе си план за действие при криза на репутацията
Китайски учени изтъкаха миниатюрен полимер, способен да тегли кола
На днешната дата, 17 ноември. Международен ден на студентите
Еквадор гласува на ключов референдум дали в страната отново да бъдат разрешени чуждестранни военни
Зеленски благодари на гръцкия президент Тасулас за подкрепата на Гърция за Украйна в енергийната област
Оборотът в търговията отчете спад за август
Най-лесният начин за кражба на лични данни е чрез подписки
Брюксел се опасява от „изключителен бюджетен дефицит” у нас