Близо 1000 патрула ще са на терен в пиковите часове по празниците

Близо 1000 патрула ще са на терен в пиковите часове по празниците

Започва голямото празнично пътуване и МВР вади всички пътни полицаи на терен. В пиковите часове в петък сутрин и понеделник следобед трафикът ще следят близо 1000 екипа.

По данни на министерството, тази година патрули ще има и на местата, които статистиката сочи като опасни. С цел превенция и по-малко нарушения на пътя, необозначени полицейски коли също бъдат на пост и ще подават информация за рискови шофьори. 

Сили на Дирекция „Жандармерия“ ще подпомагат колегите си от Охранителна и Пътна полиция за опазване на обществения ред на предстоящите празници.

Два екипа на Зоналните жандармерийски управления - София ще следят за нарушения по пътищата на 17, 18 и 21 април на магистралите „Хемус“ и „Тракия“ на територията на област София, предава Нова телевизия. 

Предвид очакваното голямо струпване на хора, на 19 и 20 април екип ще бъде разположен в района на Рилския манастир.

По един екип на Зоналните жандармерийски управления - София ще бъде разположен в периода 18-21 април около Роженския манастир и Рупите.

От 17 до 21 април два екипа ще са в помощ на колегите си от РУ-Ботевград и още два екипа са насочени към ОДМВР-Перник.

Сили на другите Зонални жандармерийски управления ще имат дежурства в малки и отдалечени населени места на територията на обслужваните от тях области. Като основната им цел ще недопускане на извършване на престъпления и опазване на имуществото на гражданите. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Володимир Зеленски: Русия атакува тази нощ Украйна с около 500 дрона и 40 ракети
Бонусът на Дивия запад: Рио де Жанейро дава парични награди на полицаите за убити престъпници
България отстъпи на Италия с 1:3 във финала на световното по волейбол
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
На днешната дата, 28 септември. Рождениците днес
Асен Василев бе преизбран за председател на "Продължаваме промяната"
Италия ще защитава световната си титла във волейбола срещу България
САЩ ще разсекретят документи за мистериозното изчезване на една от първите жени пилоти