Ръст на приходите от пътни такси за първото тримесечие

Ръст на приходите от пътни такси за първото тримесечие

С 1 млн. лв. са се увеличили приходите от пътни такси от началото на годината досега в сравнение със същия период на миналата година и в среда на много по-свободно движение, предвид членството ни в Шенген. Това отчете министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов и подчерта, че вече има устойчива тенденция за увеличаване на приходите от тол системата.

Резултатът е благодарение на по-различната организация на контрол, направена от новото ръководство на Национално тол управление, стана ясно от думите на министъра, а именно: мобилни екипи, които се местят на различни места, така че да има непредвидимост, и съвместни проверки с Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ и МВР.

„С новата организация активно се проверяват между 200 и 250 тежкотоварни автомобила на денонощие, като в рамките на една седмица са проверени 4339 моторни превозни средства“, съобщи министърът и допълни, че 985 от тях са чуждестранни.

Глобените чуждестранни автомобила са 482; за закрити номера са санкционирани 389 тежкотоварни превозни средства, за стари нарушения са връчени 193 фиша.

Пред медиите министър Иванов отправи призив към превозвачите да спазват законите и наредбите, да заплащат своите тол такси, защото приходите от тол системата се влагат в строителството на нови пътища и поддържането на съществуващата републиканска пътна мрежа.

„Виждаме, че взетите мерки от правителството имат ефект. Очакваме по-голяма събираемост, защото задачата на всяка институция е да изпълнява своите задължения, които са ѝ вменени по закон“, заключи регионалният министър.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС
95% от бизнесите се провалят в едно нещо. Поправете го преди да ви струва скъпо!
Германия отчита над 4 млрд. евро годишно загуби от кражби на дребно в магазините
Британската футболна легенда Дейвид Бекъм ще бъде удостоен с рицарско звание
Холивудската звезда Том Круз влезе в Книгата на рекордите за 16 скока с горящ парашут