Боряна Калейн спечели многобоя на Световната купа по художествена гимнастика

Боряна Калейн. Снимка от Фейсбук страницата на Българската федерация по художествена гимнастика
Стилияна Николова. Снимка от фейсбук страницата на Българската федерация по художествена гимнастика

България отново триумфира в художествената гимнастика. Боряна Калейн спечели титлата в многобоя на Световната купа в София, а нейна подгласничка със среброто от шампионата станаСтилияна Николова.

Възпитаничката на Марияна Памукова събра актив от 137.300 (35.600 точки на обръч, 33.800 на топка, 35.050 на бухалки и 32.850 на лента) и напълно заслужено се окичи със златото.

Николова допусна грешки в композицията си с бухалки, но се представи блестящо при съчетанието с лента и със сбор от 135.100 (34.350 на обръч, 35.150 на топка, 31.800 на бухалки и 33.800 на лента) се изкачи на второ място в многобоя.

Бронзът спечели Дария Атаманов от Израел с резултат от 132.600.

Седем от общо осем възможни финала за българските грации  се очертават в утре, във втория ден на Купата. Боряна Калейн се класира за всички четири финала, а Стилияна Николова намери място сред най-добрите осем на обръч, топка и лента.