Депутати от БСП атакуваха областната администрация в София

Общество

Напрежение възникна в Областната управа на София, след като представители на БСП нахлуха в сградата, но не бяха приети от областния управител Вяра Тодева.

Социалистите настояваха да получат документацията, свързана с демонтажа на Паметника на Съветската армия. След като не успяха да разговарят лично с Тодева те поискаха оставката ѝ, предава БНТ.  

Народните представители от „БСП за България” Иван Ченчев, Борислав Гуцанов, Георги Гьоков и Ирена Атанасова бяха спрени на портала на областната управа от нейни служители.

Въпреки това, заедно с журналисти, успяха да влязат в сградата, но етажът, на който се намира кабинетът на Тодева, беше заключен.

При възникналото напрежение беше счупена вратата на сградата на областната администрация.

„Ние искаме едно единствено нещо – да ни се предоставят документите, с които е започнал демонтажа на Паметника на Съветската армия. Не е нормално министър-председателят да е поел ангажимент пред народни представители от „БСП за България” още преди 48 часа, че ще бъдат предоставени всички документи и те все още да не са предоставени”, заяви народният представител Борислав Гуцанов.

Според БСП демонтирането на паметника е незаконно.

„Ние твърдим, че няма такива документи и затова сме тук. Имаме официално заявление, имаме писмо – искаме те да ни бъдат предоставени. В момента управляващите отдалечават България от европейския ѝ път, защото такива неща в Европа не се случват”, каза заместник-председателят на парламентарната група Иван Ченчев.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Сергей Станишев влезе в новото ръководство на БСП, поиска ясна граница с проекта на Радев
На днешната дата, 21 февруари. Имен ден празнуват Евстати, Евстатия. Международен ден на майчиния език
АПИ: Днес избягвайте магистрала Хемус, ако е възможно
Емил Кошлуков подаде жалба в съда срещу решението на СЕМ за генерален директор на БНТ
Почина писателката и бивша съпруга на медийния магнат Рупърт Мърдок - Ана Ман
Тръмп налага глобални мита от 10 процента след решението на Върховния съд на САЩ
Полицаи под прикритие: Гърция арестува банда за производство на фалшив зехтин
Времето: Значителни валежи от дъжд и сняг в Централна и Източна България