Кабинетът избра нов председател на НСИ

Кабинетът избра нов председател на НСИ

Доц. д-р Атанас Атанасов от УНСС е новият председател на Националния статистически институт, реши правителството на днешното си заседание. Изборът му е направен след проведена прозрачна процедура, чиито правила и критерии за избор бяха публикувани в средствата за масово осведомяване и социалните мрежи.

Две комисии с различен състав в няколко последователни етапа, в които лично участва заместник министър-председателят по ефективно управление, проведоха изслушване и защита на концепция за развитието на НСИ и интервюта, съобщават от правителствения пресцентър.

Седемгодишният мандат на досегашния шеф на института Сергей Цветарски изтече през април тази година, когато бе стартирана и процедурата за избор на нов председател.

Доц. Атанас Атанасов е доказан професионалист в статистическите анализи, социално-икономически и демографски анализ и прогнози и други. Научните му интереси са в областта на иконометрията, статистическия анализ на динамични редове, статистическите информационни системи.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 5 февруари. Имен ден празнуват Агата, Добрин, Добринка, Добри
Да се увеличи месечната необлагаема сума за ваучерите за храна настояват от бранша
Тръмп иска САЩ да поемат контрола над Газа и да я превърнат в „Ривиера на Близкия изток“
Асен Василев: Бизнесът и домакинствата имат 134 млрд. лв. в банките
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Премиерът нареди превантивни полицейски акции на пътя заради влизането ни в Шенген
Зеленски каза, че би се съгласил на директни преговори с Путин
Премиерът: Ще внесем бюджет на стабилизирането на публичните финанси