Галин Цоков: Готова е т. нар. „дигитална раница“

Галин Цоков: Готова е т. нар. „дигитална раница“

Готова е т. нар. „дигитална раница“ – вече е структурирано по отделни теми учебно съдържание за всички класове. Това каза в интервю за предаването „Тази неделя“ министърът на образованието и науката Галин Цоков. Това е специалнa платформа на Министерството на образованието и науката, която  учителите и децата могат безплатно да използват на адрес https://edu.mon.bg/. Достъпът до нея се осъществява чрез националните образователни акаунти на ученика и учителя в @edu.mon.bg или регистрацията на родителя в Национална електронна информационна система за предучилищното и училищното образование (НЕИСПУО).

„В платформата ще бъдат достъпни и учебниците, които са избрани по съответния предмет от учителите“, обясни проф. Цоков. По думите му тя дава възможност и за създаване на съдържание и уроци. „Целта е обучението да бъде много по-интерактивно“, каза още той.

Платформата прави пренос на всички дейности от реална в дигитална среда, като това включва следните функционалности, достъпни за учители, ученици и родители:

  • Електронен дневник – оценки, отзиви, отсъствия;
  • Даване на домашни задания и проследяване на тяхното изпълнение в срок; получаване на рецензии;
  • Статистики относно изпълнението на домашните и индивидуалния образователен прогрес;
  • Голяма база от дигитално съдържание в меню Mozaik (видеа, 3D модели и анимации);
  • Създаване на учебно съдържание – динамични ресурси, тетрадки за упражнение, инструменти, видеоклипове, споделяне на устройства.
Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

ЕК и ЕЦБ: България е готова за присъединяване към еврозоната от 1 януари догодина
Прогноза: Жилищата ще станат все по-недостъпни за българина
Първи политически реакции от България и Европа след зелената светлина за еврозоната
България очаква конвергентния доклад за еврозоната
Заради изтичане на информация: Отлага се гласуването на доклада за напредъка на Северна Македония по пътя към ЕС
„Отвратителна мерзост“: Мъск разкритикува законопроект на Тръмп
Тръмп: Постигането на сделка със Си Дзинпин е изключително трудно
Как София може да стане по-добър град за живеене и откъде може да вземе пример