ГЕРБ-СДС покани на срещи всички партии от 50-ото НС. Разговорите започват днес

Общество

ГЕРБ-СДС изпрати покани за срещи до партиите, които влизат в 50-ото Народно събрание. По време на разговорите ГЕР-СДС предлага да бъдат обсъдени темите, засягащи дневния ред на обществото и възможността за подкрепа на правителство, което да сподели отговорността за управлението на България.

От страна на ГЕРБ-СДС преговите ще водят народните представители Деница Сачева, Рая Назарян и Теменужка Петкова, посочват от пресцентъра на партията.

Изпратените покани предлагат срещите да бъдат проведени в поредност според електоралната тежест на партиите на последните избори:

Днес от коалицията канят на разговори от 13:00 часа ДПС, от 15:00 часа – "Продължаваме промяната - Демократична България", и от 17:00 часа – "Възраждане".

За утре са предвидени срещи от 11:00 часа – БСП, 13:00 часа – "Има такъв народ" и 15:00 часа – "Величие".

Срещите ще се провеждат в сградата на Народното събрание. След всяка среща преговорният екип на ГЕРБ – СДС ще прави кратки изявления за представителите на медиите.

Със свой указ на основание чл. 75 от Конституцията, държавният глава Румен Радев свиква първо заседание на новоизбраното 50-о Народно събрание в 9:00 часа на 19 юни 2024 г., съобщиха по-рано днес от прессекретариата на президента. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 30 май. Имен ден празнуват Емил, Емилия
Американски алпинист постави рекорд за най-бързо изкачване на връх Еверест
INNOVISION AWARDS 2026 отличи най-иновативните проекти, които решават конкретен проблем и са доказали устойчивост, въздействие и мащаб
д-р Росица Кръстева: Международният обмен и мултидисциплинарният подход променят съвременната онкология
Времето: Слънчево, но следобед ще се заоблачи
„Файненшъл таймс“: България е заплашена от наказателна процедура заради прекомерен дефицит
Тръмп скоро ще вземе решение относно сделката с Иран, настоява за повторно отваряне на Ормузкия проток
Неизвестно за известните: 10 000 долара заем и сбъркан етаж раждат провокатора на пуританска Америка