Кирил Вътев се обяви за данъчни насърчения за земеделските производители

Общество

Ще се търсят възможности за данъчни насърчения на земеделските производители, за да излязат "на светло". Това заяви министърът на земеделието Кирил Вътев пред журналисти в пазарджишкото село Мало Конаре, където се срещна с оранжерийни производители.

Той призова производителите да се сдружават, за да бъдат конкурентни на пазара. "Трябва да обединяваме усилията си, за да се намалят разходите по веригата от полето до трапезата, големият проблем обаче е, че не обичаме да се сдружаваме“, коментира Кирил Вътев. 

Според него именно кооперативите ще помогнат да се намалят разходите на българските производители и те да станат по -конкурентни на пазара. "Аз лично съм за въвеждане на данъчни насърчения - не облекчения, а насърчения за производителите, за да има траен ефект. Не е добре просто да се раздават субсидии, без някой да носи отговорност.", посочи земеделският министър. И обясни, че предстои да се обсъдят данъчни облекчения за зеленчукопроизводителите и облекчаване на процеса с  опаковката и пласмента на стоката.  За да се случи това е необходимо производителите да бъдат в сдружения, каза Кирил Вътев.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток