КНСБ: Все още не сме богати и се чувстваме бедни

През последните 3 години има сериозен ръст на доходите - средната заплата бележи ръст с близо 15%. Цените на основните хранителни стоки обаче остават високи и доходите не стигат, за да живеем в по-добри стандарти. Все още не сме богати и усещането за бедност остава. Това заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров пред БНТ. 2738 лв. са необходими за едно тричленно семейство - мъж, жена и дете до 14-годишна възраст. За сам живеещ човек са необходими малко над 1500 лв.
Малко над 200 000 души продължават да работят на минималната работна заплата от 1077 лв.
Според Димитров регулаторните органи не се справят и не защитават конкуренцията. Цените са си същите и са толкова високо колкото преди, а даже продължават и да нарастват, посочи президентът на КНСБ. "Няма как с ниските доходи и с тези цени, които останаха високи с инфлационния удар от 2022 г., да има спекулативно увеличаване на цените например на хляба и на брашното", възмутен е Пламен Димитров.
Той смята, че цената и ръстът на хляба са спекулативни.
Пламен Димитров посочи още, че проблеми има и в пенсионната система. Проблемът не е само в НОИ и трябва да се преосмисли по-широко вторият и третият стълб, призова президентът на КНСБ. "НОИ стои като проблем и политиците се упражняват през всичките тези години, въпреки реформите", по думите на Димитров.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.