Комисията по стоковите борси всяка седмица ще съобщава за цените на храните на едро

Комисията по стоковите борси всяка седмица ще съобщава за цените на храните на едро

От днес от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата започва кампания - всяка седмица да информира за движението на цените на основните хранителни стоки на едро.

Целта е да се избегнат спекулациите с цифри и невярна информация в процеса по приемането на еврото, уточни за БНР председателят на комисията Владимир Иванов. 

"Всяко едно движение, всяка седмица – през медиите – хората да знаят как се движат цените. Отделно от това да се следи зорко от обществото как се движи пазарът, за да се избегнат всякакви спекулации, свързани с въвеждането на еврото, което щяло да доведе до някакво бурно поскъпване или неформални взаимодействия с ценообразуването. Всичко това може да се вижда, да се следи постоянно и хората да знаят, че се наблюдава пазарът що се касае до незаконни и друг тип такива некоректни действия, да може да се реагира веднага със средствата на закона", обясни Владимир Иванов. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
Зеленски е готов да се оттегли от поста си след края на войната
Зеленски пред ООН: Русия ще разшири агресията си отвъд Украйна, ако не бъде спряна
Столичната община предлага по-високи цени за паркиране в синя и зелена зона
Тръмп за кмета на Лондон Садик Хан: „Не го харесвам отдавна!“
Walt Disney се стяга за съд с Тръмп след връщането в ефир на шоуто на Джими Кимъл
Доц. Ангел Кунчев: Ще се имунизирам срещу грип, но не и срещу COVID