Купуваме по-скъпи плодове и зеленчуци

Купуваме по-скъпи плодове и зеленчуци

Повечето основни хранителни стоки, плодовете и зеленчуците поскъпват на борсите у нас и през тази седмица, показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Спрямо предходната седмица се отчита спад в цената на сиренето, яйцата, олиото и маслото.

Пилешкото месо поскъпва с 0,8 на сто до 6,75 лева за килограм. Кашкавалът "Витоша" е нагоре с 0,3 на сто до 18,47 лева за килограм, докатокравето сирене поевтинява с 0,9 на сто до 11,44 лева за килограм.

Плодовете и зеленчуците, без ябълките, картофите и зеления пипер, поскъпват на борсите у нас през седмицата. От зеленчуците най-значително и през тази седмица поскъпва зелената салата, която е с 21,4 на сто нагоре и се търгува по 1,05 лева за брой.

Поскъпват и зелето - с 8,5 на сто до 1,75 лева за килограм, морковите - с 5,1 на сто до 1,29 лева за килограм, както и зрелият лук кромид- с 6,8 на сто до 1,29 лева за килограм. Вдига се също и цената на пресните картофи - с 4,1 на сто и те се търгуват по 4,10 лева за килограм.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски отхвърли идеята на Путин за среща в Москва и го покани в Киев
Зеленски: Ако Путин искаше край на войната, нямаше да подстрекава съседите ни да ни налагат енергийна блокада
Тръмп подписа указ за преименуване на Министерството на отбраната в Министерство на войната
Израелската армия призовава жителите на град Газа да го напуснат
Tesla предлага възнаграждение от 1 трилион долара на Мъск. Ще го одобрят ли акционерите?
Братя Карни превръщат колиба в империя от пицарии със заем от 600 долара
На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България
Напрежение между Сеул и Вашингтон, след като властите в САЩ задържаха над 300 южнокорейци в завод на Hyundai