Парламентът забрани рекламата на хазартни игри в медиите
Парламентът забрани рекламата на хазартни игри в радио и телевизионни програми, на обществени места, фасади на сгради, в печатни произведения и електронни медии. Рекламирането ще се допуска само върху билбордове, които се намират на разстояние не по-малко от 100 метра от училища, върху игралните зали и казина, спортни зали и съоръжения. Остава върху спортна екипировка и то такава, която не е предназначена за малолетни и непълнолетни в спортни зали.
Това става с приетите на първо четене промени в Закона за хазарта, които депутатите одобриха днес. Очаква се промените да бъдат окончателно прокарани на извънредно заседание във вторник, 30 април.
Завишават се и инвестициите, които трябва да правят бъдещите лицензополучатели за хазартна дейност. Там, където е спортът, може да има реклама.
"Възраждане", БСП и ИТН поставиха под съмнение мотивите на вносителите от ГЕРБ и ДПС за масово ограничаване на хазартната дейност и видяха опит за предизборна употреба.
Парламентарните групи направиха заявки за промени между двете четения на законопроекта. От ПП-ДБ настояват билбордовете с реклама за хазарт да се намират на разстояние не по-малко от 300 метра от училища и да бъдат създадени общински центрове за борба с хазартната зависимост и ресоциализация, предава БНР.
Те се обявиха и "за" свързване на машинките в казината към НАП. От ИТН предлагат разстоянието на билбордовете да е минимум 500 метра не само от училища, но и от университетите.
Срокът между двете четения ще е тридневен, във вторник ще има извънредна бюджетна комисия и извънредно заседание за Народното събрание за окончателното приемане.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Нарушение на естонското въздушно пространство от руски самолет предизвика реакция на НАТО
Свят |Акциите на Xiaomi поскъпнаха след представянето на нови AI модели и предстоящия фейслифт на електромобила SU7
Компании |УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Компании | Advertorial |Новите OLED телевизори на Samsung: Вижте разликата, почувствайте интелигентността
Технологии |На днешната дата, 19 март. Имен ден празнуват Дария, Дарин, Дарина и Найден
На днешната дата |Valeo Foods Group придобива българската компания „Престиж-96“ АД
Компании |Времето в четвъртък: Облачно с краткотрайни превалявания
Общество |Неизвестна картина на Ел Греко беше открита маскирана под фалшификат във Ватикана
Свят |Гибелта на „загниващия“ Запад – прогнозата, която се „сбъдва“ вече два века
Свят |Три начина да увеличите видимостта на бизнес профила си в Google
Маркетинг |Великобритания се сблъсква с "безпрецедентна" епидемия от менингит
Свят |Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Компании | Advertorial |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.