Прокуратурата се отказа да иска ареста на Нико Тупарев

Общество

Софийската апелативна прокуратурата оттегли протеста, внесен от първоинстанционната Градска прокуратура, срещу освобождаването от ареста, без каквато и да е мярка за неотклонение, на телевизионния продуцент Нико Тупарев. Това стана по време на заседанието на Софийския апелативен съд, съобщи БНР.

Протестът беше внесен от наблюдаващия делото прокурор Димитър Франтишек Петров. Според него през 2020 година телевизионният продуцент е присвоил от сметките на фирма, в която е бил съдружник, близо 1,4 млн. лева. Миналата седмица Софийският градски съд не намери доказателства за това. Ръководството на прокуратурата определи повдигнатото от магистрата обвинение за "неправилно и порочно", а временно изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов разпореди проверка на работата му за последните три години.

В съдебната зала в четвъртък представителят на Софийската апелативна прокуратура се разграничи от действията на Димитър Петров, като заяви, че повдигнатото обвинение е несъставомерно и са били нарушени правата на Нико Тупарев. Продуцентът беше задържан на 27 юни и беше освободен ден по-късно без мярка за неотклонение. 

По-рано, пред БНР, Тупарев допусна, че е възможно прокурор Петров е бил мотивиран по някакъв начин. "Защо този човек продължава при положение, че е ясно, че няма нищо, няма извършено престъпление? Ако не е мотивиран по някакъв начин, което е отвратително - така се руши имиджът на институции в България. Надали има институция с по-нисък рейтинг от прокуратурата. Главният прокурор трябва да мисли как това да се промени в обществото", каза телевизионният продуцент. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Брюксел разследва внос от Балканите за предполагаемо заобикаляне на митата върху китайски стоки
ЕЦБ прогнозира ускоряване на растежа на възнагражденията в еврозоната до 2027 г.
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Испания изпраща войски в анклава Сеута, след като хиляди мигранти го щурмуваха от Мароко
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Петролът поевтиня с над 2% поради ръст на доставките от Персийския залив
На днешната дата, 31 юли. Богородични Заговезни
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"