СЕМ обърна внимание на политиците да се държат цивилизовано

СЕМ обърна внимание на политиците да се държат цивилизовано

Съветът за електронни медии за пореден път призова политиците "да се придържат към цивилизационните норми на поведение като гарантират спазването на принципите на плурализъм и равнопоставен достъп до информация на журналистите." Това се казва в позиция на СЕМ до медиите.

Поводът не е директно упоменат, но очевидно става дума за вчерашната пресконференция на "Възраждане", където лидерът на партията Костадин Костадинов помоли в началото ѝ журналисти от няколко медии да напуснат залата, тъй като не са били поканени и заплаши, че в противен случай няма да има пресконференция. След отказа на репортерите да го направят той стана и напусна залата на БТА, където трябваше да се състои пресконференцията, но в крайна сметка направи изявления пред журналисти навън.

"СЕМ вече е имал възможност да заяви, че използването на назидателен и необосновано остър тон от политически лица и представители на политически формации, както и желанието им да определят вида на въпросите и темите на журналистите, са печално известни практики от миналото. Всеки опит за възпрепятстване на медиите в изпълнение на обществената им мисия е посегателство върху свободата на словото.", се казва още в позицията от днес на Съвета за електронни медии

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Борисов се срещна с Ердоган в Истанбул