Теменужка Петкова: Влизането на България в еврозоната през 2026 г. остава приоритет

Теменужка Петкова: Влизането на България в еврозоната през 2026 г. остава приоритет

Въпреки опитите на президента да отклони страната от постигане на нейната стратегическа цел - членство в еврозоната, правителството и аз като финансов министър продължаваме своята активна работа затова България да заеме своето достойно място в еврозоната. Това заяви пред журналисти в Брюксел финансовият министър Теменужка Петкова.

По думите ѝ, в рамките на всички ежемесечни регулярни срещи непрекъснато се обсъжда напредъка на България по отношение подготовката на страната за приемане на еврото.

"Вчера представих последна информация във връзка с работата, която сме извършили в тази посока, през последния месец, както и с последните развития по темата в нашата страна - уведомих европейските институции, че членството на България в еврозоната от 1 януари 2026 година остава ключов приоритет за нас", допълни Теменужка Петкова.

Според нея този акт ще даде възможност България да запази своята икономическа и финансова стабилност. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Как да говорите с авторитет?
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
Петролът поскъпва, след като Тръмп нареди блокада на санкционирани петролни танкери от и за Венецуела