Вдигат данъка за старите коли с почти 80 процента

 Вдигат данъка за старите коли с почти 80 процента

Вдигат данъка за стари автомобили с почти 80 процента.

Това предвижда проект на изцяло нов закон за насърчаване на електрическата мобилност, който е подготвен от Министерството на иновациите и растежа.

Най-засегнати ще са дизеловите автомобили.

Вече близо 15 години Станимир от Монтана кара своя дизелов автомобил. Съгласен е да плаща по-висок данък, защото пари за електрическа кола или по ново превозно средство няма.

„Аз съм готов да карам и автомобил за повече от 50 000 лева, но няма възможност. Това според мен касае обикновения българин, който изобщо не може да си го позволи“, твърди пред Нова телевизия Станимир Стаев.

Според проектозакона най-голямо увеличение на данъка се предвижда за най-старите дизелови автомобили.

Целта е хората да се откажат да карат такива. В един от автосервизите в Монтана ремонтират предимно стари коли. Разказват, че хората не биха се отказали от старите си превозни средства дори и да им вдигнат данъка.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 1 до 7 декември
Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Може ли Венецуела на отговори на евентуална американска атака?
Референдум: Швейцария отхвърли идеята жените да преминават военна служба
Токсичните хора, които спъват развитието ви в работата
Партньорите на OpenAI са натрупали дълг от близо 100 млрд. долара, за да финансират амбициите на стартъпа
Новата седмица започва със слънце и по-високи температури