Времето: Вятър от югозапад носи затопляне

Времето: Вятър от югозапад носи затопляне

Облачността ще бъде разкъсана, средна и висока, без валежи. Сутринта в низините ще има мъгла или ниска облачност. В повечето райони ще духа до умерен югозападен вятър, на места северно от планините ще е временно силен и с него ще се пренася топъл въздух. По западното поречие на Дунав и в западната част на Горнотракийската низина ще се задържи почти тихо и мъгливо, там температурите ще останат ниски. Минималните температури ще са между минус 1° и 4°, в София - около 1°. Преобладаващите максимални ще са между 9° и 14°, в София - около 12°.

Над планините ще има висока и средна, предимно разкъсана облачност. Ще духа умерен и силен вятър от запад-югозапад и с него дневните температури ще се повишат. Максималната на височина 1200 метра ще е около 12°, на 2000 метра - около 4°.

Над Черноморието облачността ще е значителна, без валежи. Ще духа умерен южен вятър. Максималните температури ще са 9°-12°. Температурата на морската вода е 9-11°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 07:48 часа и залязва в 16:52 часа. Продължителността на деня е 9 часа и 3 минути.

Графики: Национален институт по метеорология и хидрология

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Може ли промяната на океанските течения да замрази Европа?
Срещата между Тръмп и Путин приключи. Ще има ли сделка?
Мелания Тръмп изпрати писмо до Путин за отвлечените деца от Украйна
Срещнаха се: Тръмп и Путин дадоха начало на разговорите в Аляска (СНИМКИ)
От Брюксел: Русия не може да наложи вето върху пътя на Украйна към ЕС и НАТО
Тръмп е информирал по телефона Зеленски и лидери от НАТО за срещата си с Путин в Аляска
Васил Терзиев за катастрофата с нощния автобус: Нито една камера или глоба не могат да заменят личната отговорност
Президентът на Украйна ще се срещне с Доналд Тръмп на 18 август