Започна новата пленарна сесия на 51-вото Народно събрание

Общество

С химна на Република България и химна на Европейския съюз беше открита новата пленарна сесия на 51-вото Народно събрание. Първото редовно заседание след коледните и новогодишните празници започна с около 10 минути закъснение. 

По повод началото на новата сесия председателят на Народното събрание Наталия Киселова пожела на народните представите да са здрави, щастливи и успешни. "Дано ни предстои една по-хубава година за всеки от нас и за българските граждани", каза тя. 

В началото на заседанието се регистрираха 228 депутати. По време на изпълнението на химна на Европейския съюз депутатите от "Възраждане" седнаха по местата си. 

В дневния ред на депутатите е изслушване на служебния премиер Димитър Главчев и енергийния министър по повод кризата с тока в над 200 населени места около Коледа.

От ПП-ДБ са поискали вътрешният министър и министърът на здравеопазването - Атанас Илков и Галя Кондева да отговарят на въпроси за мерките срещу разпространението на хексахидроканабинол и райски газ. Проблемът излезе на дневен ред след случая в Плевен, при който 17-годишно момче почина след употреба на вейп с психотропното вещество.

Във връзка със ситуацията в Близкия изток се очаква да бъдат изслушани шефовете на ДАНС, Военното разузнаване и ДАР - във връзка с вероятността от нови бежански вълни.

От "БСП - Обединена левица" са поискали да бъде разгледано решението за вписване на Българската православна старостилна църква и защитата на интереса на държавата. Очаква се депутатите да включат в програмата си и Закона за приходите и разходите на държавата, който ще удължи действието на бюджета от миналата година до приемането на нов. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"