Започват преговори за нов колективен трудов договор в столичния градски транспорт

Общество

В Столичната община започват преговори за подписване на колективния трудов договор между работниците и ръководството на столичния "Автотранспорт".

В петък за около 3.00 часа сутринта бяха спрени 26 автобусни линии, заради протеста на шофьорите и на техническия състав от гараж "Земляне", предава БНТ. 

Причина за недоволството е неразбирателство между два от синдикатите в сектора и неподписване на новия колективен трудов договор в бранша. Старият изтече миналия вторник.

Кметът на София Васил Терзиев покани недоволните на среща и ги увери, че заплатите и бонусите на работниците са гарантирани.

Около 40% от работещите в градския транспорт на столицата са в пенсионна или предпенсионна възраст, а към този момент има свободни около 300 места за водачи.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изкуственият интелект поглъща трафика на уебсайтовете
GROHE Plus: когато дизайнът, ефективността и бизнес логиката се срещнат в банята
Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис
Испански политици в спор за преместването на „Герника“ на Пикасо
На днешната дата, 8 април. Рождениците днес
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Саркози оспорва вината си по делото за Кадафи: „Дължа истината на Франция“
Великобритания разполага лазерното оръжие DragonFire на военни кораби пет години предсрочно