Борисов подава оставка, ако вотът не мине

Министър-председателят ще подаде оставка, ако вотът на доверие не бъде одобрен от парламента. Това гласи втората точка от гласуваното днес решение на правителството. В първата, то подкрепи предложението на министър-председателя Бойко Борисов кабинетът да поиска вот на доверие от парламента за цялостната си политика.
Снощи Борисов уведоми Изпълнителната комисия на ГЕРБ за намеренията си и получи подкрепа като партиен лидер и премиер.
Решението ще бъде внесено още днес в парламента и се очаква утре да започне дебатът по него.
Повечето министри категорично застанаха зад премиера. Това е добър и силен ход, коментираха пред журналисти в МС министрите на правосъдието Маргарита Попова и на образованието Сергей Игнатов. Този вот на доверие не е само да покажем на българите, че ще строим магистрали и пречиствателни станции, ще усвояваме еврофондове и ще пазим макроикономическата стабилност. Той е, за да кажем какво ще свършим и в сферата на сигурността, заяви и министър Плевнелиев.
Мълчание засега запазват двамата вицепремиери Симеон Дянков и Цветан Цветанов.
Междувременно в парламента, от името на ДПС Христо Бисеров съобщи, че партията му ще поиска гласуването по вота да бъде тайно. ДПС няма да подкрепи правителството, декларира той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цвете от пустинята Атакама в Чили може да крие ключа към устойчиви на суша култури
Любопитно |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.