България в Топ 10 на страните, които трябва да се посетят през 2014 г.

Общество

България е посочена на осмо място в класация на британския издател на „вдъхновяващи” туристически наръчници, карти, книги с препоръки и с цитати Rough Guides.

Красив сайт на издателството, многократно споделян в социалните мрежи, предлага виртуална разходка из най-интригуващите дестинации в света през започналата преди дни нова година. Сред тях, освен България, са посочени Етиопия - на първо място в класацията на страните, които според британските автори трябва да се посетят през 2014 г., следвана от Мадагаскар, Бразилия, Турция, Грузия, Руанда, Япония и Македония.

В сайта, България е описана като страна с невероятни плажове, мек климат, ниски цени, красиви исторически градчета и дружелюбни хора. Тя е определена като по-евтина алтернатива на Хърватия, с по-малко туристическа навалица. „Черноморските курорти са пълни с хора, а ските, планинските походи и карането на велосипеди (в нея) стават все по-популярни, особено в планинския масив Витоша край София, Родопите на юг и издигащите се гранитни върхове на Рила”, посочва сайтът.

Rough Guides предлага и списък от осем неща, които не бива да се пропускат в България. Той включва посещение на храм-паметника „Александър Невски” в София, на Рилския манастир, стария град на Пловдив, Витоша, Копривщица, плажните барове по Черноморието, киселото мляко и наблюдението на птиците в страната ни.

Освен тази класация, Rough Guides посочва и туристическите дестинации, които обещават  най-висока стойност на посещението през 2014 г., топ 10 на градовете, които трябва да се посетят през годината, интересните неща, които не трябва да се пропускат в Йордания и в Кения. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“