България по нов начин: Първо, да създадем качество и контрол, после да обещаваме
Както ви обещахме, от днес започваме да ви представяме най-интересните идеи и предложения, които бяха споделени на дискусията "България по нов начин", организирана от сп. "Мениджър", провела се в столичното арт студио "Склада". Тя е продължение на проведения миналата година национален форум "Образът на България по света". Този път на фокус бяха темите как да разкажем нещата с които се гордеем по нов начин и от кои да се откажем, какво ново да кажем на света за себе си, какъв език да използваме и на кои канали за комуникация да заложим.
Една от интересните гледни точки бе на продуцента Борислав Чучков, който е от творческия екип на филма "Тилт" - една от най-успешните нови български продукции.
"За да почнем на чисто, по нов начин, според мен първо трябва да забравим един мит, в който май вярваме прекалено много – че сме най-гостоприемните, че имаме страхотна кухня и че имаме най-красивите жени. Страхотни са ни жените, но не са най-красивите! Кухнята ни: много са ни хубави рецептите, но за съжаление, в повечето случаи лошо изпълнени. Колкото до това, че сме гостоприемни, много други народи също са гостоприемни.
Оттам нататък, по нов начин най-важното е да имаме нови продукти, включително и да създаваме по нов начин изкуство и култура. Освен че се занимавам с реклама и кино, по лични причини дълги години съм живял на различни места извън България и имам впечатления как ни приемат и какво знаят за нас.
Преди да се рекламираме като най-хубавто място, с най-гостоприемните хора и най-хубавата кухня, трябва да си помислим какво да направим наистина да бъде така, т.е. да създадем качество и контрол и тогава да обещаваме. Мисля още, че трябва много повече да изнасяме културата и изкуството напред и в чужбина, а не политиката си, както е напоследък за съжаление. Също така час по-скоро трябва да се преборим да станем по-толератнти помежду си, включително и по отношение на расовите си предразсъдъци."
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Smallman с ново видео и нова песен
Култура | Advertorial |Липсващ протеин може би предизвиква част от случаите на аутизъм
Наука и Здраве |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |Крясъците на орангутаните могат да осветлят еволюцията на езика
Открития | Advertorial |Петролът поевтиня след отлагането на срещата на ОПЕК+
Енергетика |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.