Вадим свиделство за съдимост онлайн срещу 3 лв.

Общество

Съвсем скоро ще можем да получаваме свидетелство за съдимост и по електронен път срещу такса от 3 лв. Това реши правителството, след като прие промяна в Тарифа №1 към Закона за държавните такси за таксите, събирани от съдилищата, прокуратурата и следствените служби и Министерството на правосъдието

Тази такса е с 2 лв. по-малка от таксата за издаване на свидетелство за съдимост по традиционния начин и е съобразена с приетата от правителството Методика за определяне на разходоориентиран размер на таксите.

Издаването на свидетелство за съдимост по електронен път е мярка от плана на кабинета за намаляване на административната и регулаторна тежест за бизнеса.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Тръмп за Гренландия: Няма връщане назад
Асошиейтед прес: Нетаняху се съгласи да се присъедини към Съвета за мир на Тръмп
Гейтс и OpenAI инвестират в изкуствен интелект за здравеопазването в Африка
След 53 дни на протести гръцките фермери се оттеглят от блокадите
Парламентът реши на първо четене да закрие Комисията за противодействие на корупцията
Шефът на Ryanair благодари на Илон Мъск за ръста в продажбите след онлайн спора между двамата