ЕКОПАК спаси близо 400 хил. дървета за година

Общество

56 000 т. опаковки от различен произход е рециклирала „ЕКОПАК България” АД за цялата 2010 г. Това отчете официално ръководството й, като с резултатите доказа през екологичното министерство изпълнението на задълженията на клиенти си за разделно събиране и оползотворяване на отпадъци от опаковки.

През 2010 г. клиентите на Екопак са декларирали 116 658 тона опаковки. От тях организацията е рециклирала и оползотворила 56 005 т. или 7 870 т. пластмаса, 30 164 т. хартия, 12 256 т. стъкло, 2 881 т. метал и 2 883 т. дървесина.

По този начин са спасени от изсичане 392 130 дървета, спестени са 56 664 хил. квч. eлектроенергия, 959 млн.литра питейна вода и 120 хил. куб.м. обем от депата за отпадъци.

ЕКОПАК, която е първата лицензирана организация за оползотворяване и рециклиране на масово разпространени отпадъци от опаковки в България, остава пазарен лидер в този сектор у нас с 46% процента дял.

 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура