Най-интересното във вестниците на 10 януари, понеделник

Най-интересното във вестниците на 10 януари, понеделник

Най-интересното във вестниците на 10 януари, понеделник

В "Труд" има съвет от Експерти по недвижими имоти: Инвестирайте в ниви. Обаче крупни бизнесмени инвестират във вестници и това е темата, която най-силно вълнува журналистическата гилдия в последния месец.

Конкурси за шефове на “Труд” и “24 часа” е новината в "Труд". Ето сюжетът накратко: "Вестник “Труд” ще посрещне 75-ия си рожден ден на 1 март с нов главен редактор. Това стана ясно днес на пресконференция на издателския борд на Вестникарска група България. Бордът обяви конкурс за главни редактори на “Труд”, “Седмичен Труд”, “24 часа” и “168 часа”. Досегашните шефове на двата най-влиятелни всекидневника Тошо Тошев (“Труд”) и Венелина Гочева (“24 часа”) от 7 януари са вицепрезиденти на издателския борд. В него влизат и тримата българи сред петимата нови собственици на медийната група - Любомир Павлов (президент на борда), Огнян Донев и Христо Грозев (членове). Тошо Тошев съобщи вчера, че ще е председател на борда на директорите на “Медиа холдинг” - дружеството, което издава вестниците с марка “Труд”. Той увеличава собствеността си в АД-то на 700 акции. На Гочева е предложено също да стане акционер, но в “168 часа” ЕООД, дружеството, което издава “24 часа”. Делът й в него още се уточнява, обясни Любомир Павлов. Конкурсите за новите главни редактори трябва да приключат до 28 февруари. Дотогава “Труд” и “24 часа” ще се управляват от досегашните първи заместник-главни редактори Никола Кицевски и Борислав Зюмбюлев. Досегашните главни редактори на “Седмичен Труд” Зоя Деянова и на “168 часа” Николай Пенчев остават изпълняващи длъжността до избора на нови титуляри".

В другия вестник нещата са по-лични. Заглавието на информацията е Венелина Гочева съдружник в “168 часа” ООД.  “24 часа” - ТОВА Е ВЕСТНИКЪТ!, пише досегашният главен редактор и бъдещ директор Венелина Гочева. "Името ми от днес ще се премести от лявата страна на карето в дясната. В това каре остават и всички: и.д. главен редактор, зам.-главни редактори, редактори и репортери, кореспонденти, дизайнери, фоторепортери, документатори, които всеки ден правят "24 часа" такъв, какъвто вие го очаквате. Знам какво могат тези момичета и момчета от първа до последна страница, от неделя до неделя - затова се гответе за тяхното НОВО ДВАЙСЕТ!", обещава Венелина.

В останалите вестници темата е отразена внимателно, както е редно за колеги, няма клюки и предположения.

Иначе новините не са особено вълнуващи. Тук-там има уловено по нещо, което не е минало през телевизиите и сайтовете. Засилен предварителен контрол за обществените поръчки иска бизнесът/Не се приема идеята 100% държавни и общински фирми да печелят без търг, съобщава "Дневник". Неизползваните отпуски само на военни и полицаи ще бъдат спасени/Днес социални експерти ще решават как да оправят бъркотията с почивките на работещите за 2010 г. - това е челото на "Сега". БСП бърза с вота на недоверие, сондира тема, информира "Стандарт". Стандарт за три вида хляб, брои "24 часа". Всеки трети българин: Не съм европеец, брои пък "Труд".

В аналитичните страници засилката е към политиката. Колко демокрация може да понесе премиерът?/Форумът на "Сега" обсъжда интервю на Бойко Борисов в Нова тв, в което заяви, че "демокрацията ни е над нормалното".

Политическо и социално лутане обобщават 2010 г. в "Труд" социолозите проф. Петър-Емил Митев, д-р Андрей Райчев, Кънчо Стойчев, Марчела Абрашева, Борис Попиванов и Първан Симеонов. Чака ни гадна изборна година, прогнозира проф. Михаил Константинов.

Избори се печелят със смели реформи/В Европа ще останат доволни от бързо решение за дипломатите агенти, казва Кристалина Георгиева в "Стандарт".

Подслушването - кое мотивира огромния разход без резултати - анализът в "Дневник".

Има и по-житейски коментари - за битката между таксиджия и шофьор в София. Зъб за зъб в таксито/Много клиенти завиждат на доктора, че е имал пистолет, пише "Стандарт". Подробностите, които правят пейзажа са, че "на практика няма как да бъде отнета книжката, както законът предвижда, при отнемането на "първите" 39 точки. Законотворците от последните няколко парламента, които десетки пъти се упражняваха върху правилата за движението по пътищата, не са посочили процедура. Така излиза, че е оставено на добрата воля на "джигитите" доброволно да си предадат книжката в КАТ. Това, разбира се, не е сериозно. А нароилите се скандали по всякакви поводи водят към горчивото обобщение, че почти нищо в България, свързвано с думата контрол, не е сериозно".

"МениджърНюз" ви желае приятно четене.

Още заглавия:

Трайчо Трайков: АЕЦ "Белене" не е излишна, но не е и жизнено необходима, "Дневник"

“Белнейски” - най-скъпото дело у нас, "24 часа"

В България плащането на данъци мутира от задължение в тормоз/Крайно време е НАП и гражданите да са равнопоставени - да носят еднаква отговорност при грешки, нехайство или пренебрегване на законите, "Сега"

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ