Най-интересното във вестниците на 18 юни, петък

Общество

Темите в днешната преса - sans changement. Това го вземаме назаем от редакционния коментар на "Дневник" В България - sans changement, защото много точно отразява положението.

Без изменение са темите за бюджетните разходи. В "Труд" на едната страница пише Изчислиха как да спестим 2 млрд. лева и Институтът за пазарна икономика препоръчва вместо да се режат пари за пенсии, здравеопазване и образование, да се намалят разходите за държавните, общински и правосъдни служби. А на съседната страница заглавието е Съдебната власт и общини вдигали заплати в кризата - според твърденията на финансовия министър Дянков. В "Дневник" на едната страница шефката на същия ИПИ обяснява Веднъж разпусната, бюджетната политика трудно се овладява (същата статия е изгряла и в "Сега", така че ако имате време, можете да изследвате редакторските умения в двата всекидневника :-), а на съседната научаваме, че след като се съгласиха да актуализират - т.е. да разпуснат - бюджета, все пак Депутатите поискаха прозрачност при харченето на резерва.

Парламентът като стадион в ЮАР/Актуализацията на бюджета нажежи политическите страсти, разказва "Стандарт". Викали Сините: Стига харчене, затъваме, ама гласували "за". Не им за първи път.

Премиерът sans changement - продължава да настоява Борисов за Евростат: Искаме да проверят и другите в ЕС, за да се види колко сме по-добри ("Дневник"). Твърдо убеден, че срещу България перманентно действа някаква конспирация, лично помолил и Барозу се ангажирал да проследи срещата Дянков - Рен ("Стандарт").

Без изменение Президент и премиер мерят рейтингите си по телевизията ("Сега").

И това не се случва за първи път - Бирници под прикритие на "Металика". И на AC/DC бяха. Елтън Джон пропуснаха. "МениджърНюз" съвсем сериозно подозира, че данъчните си падат по хард рок и ходят да куфеят безплатно, ползвайки за алиби контролните си правомощия. 

Няма нищо особено ново по адрес на държавната агенция, която ни пази сигурността - "24 часа" цитира Алексей Петров: Банда в ДАНС изнася тайни.

Не е новина и това, което казва юристът и бивш шеф на парламента Огнян Герджиков пред "Труд" Акциите на МВР дразнят интелигентните хора.

Но виж, новина е, че Вежди Рашидов не харесва театъра на МВР. "Близо месец след като полицията спря аукцион на картини в София и арестува двама търговци на културни предмети, министърът на културата Вежди Рашидов осъди действията на МВР. "Пиар кампаниите с реалния живот да не ги бъркаме", коментира пред Дарик радио Рашидов. "Не беше нужно да се вдига такъв шум. По-скоро театрите да работят повече, отколкото институциите да правят театри", бе категоричен Рашидов. На въпрос чия е била акцията, той обясни, че е на вътрешното министерство. "То обича да се снима във филми, ние само отговаряме за киното", обобщи скулпторът.

Новина е, че във Велико Търново се канели да строят паметник на Тодор Живков, както се оплаква в "Дневник" депутатът от РЗС Емил Василев. В тази връзка "МениджърНюз" препоръчва коментара на Ангел Зафиров в "Новинар" Мемоари от канала.

Най-разтърсващата новина обаче е в "24 часа" Рошлев реши Цецка. От този светски текст и особено от пасажа "Цецка Цачева и Искра Фидосова си правят прическите при един и същи фризьор, научи “24 часа”. Момчето, за което разбрахме само, че се казва Атанас Рошлев, идва рано сутрин в сряда и четвъртък в парламента, за да оправя косите на първите дами в ГЕРБ. Очевидци разказаха дори, че идвал и по къси гащи" така се обогатяваме, че на ум ни иде само интелегентно да продължим заглавието "Рошлев реши Цецка, реши Рошлев и Искра, реши".   

"МениджърНюз" ви желае рошаво четене.

Писателски заглавия в днешната преса:

Обръщайте се към гнева ми с Готие, Милена Фучеджиева, "Новинар"

Среща на тревата (2), Калин Донков, "Сега" 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Google предложи създаването на организация за безопасност на изкуствения интелект
САЩ завършиха успешно първите ключови тестове за противоракетната система „Златен купол“
Meta съобщи, че е премахнала 756 000 акаунта на австралийски тийнейджъри на фона на критики относно прилагането на забраната
Ford планира да премести в САЩ производството на някои модели на марката си Lincoln
Китайският отговор на Boeing и Airbus с първи международен полет
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна