Най-интересното във вестниците на 4 ноември, четвъртък
Политическите новини доминират в пресата днес. Не се е случило кой знае какво ново, влачат си се старите скандали, но явно отговорите на набедени политици никога няма да се сторят убедителни на опозицията.
Първо драмата с имотите на вицепремиера и вътрешен министър Цветан Цветанов. Цветанов обяви доходите си и край на темата/Неговият отчет и справката от НАП поставят въпроси за полученото 2000 - 2004 г., пише "Дневник". "При съпоставка на изнесеното от шефа на НАП и декларираното от вътрешния министър вчера излиза, че семейство Цветанови са имали само около 20 хил. лв. доходи между 2000 и 2004 г. Пред "Дневник" от НАП казаха, че и те констатират разминаването, но не могат да дадат обяснение. Ние се движим по това, което е декларирано, по данни от данъчните декларации, посочи говорителят на данъчните Росен Бъчваров. И потвърди сумата и периода, обявени от Стефанов. Вероятно ставало дума за приходи, които не се декларират пред данъчните. Подобно обяснение даде пред "Дневник" и Цветан Цветанов. По думите му в данъчните декларации не се вписват например платените невзети отпуски, материалното стимулиране от МВР на него и съпругата му, обезщетението, което е получил при напускане на системата на вътрешното министерство, както и дарението от родителите на съпругата му. Той изчисли, че става дума за около 70 хил. лв.", разказва вестникът.
"Сега" открива друго МВР шефът съвсем се оплете за доходите си/От обясненията на Цветан Цветанов излиза, че семейството му 2 години е живяло, без да харчи пари за битови разходи.
Станишев:Сълзливата реч на Цветанов не даде отговори, цитира "24 часа". Соцлидерът подава на вестниците и сламка за ново разследване Станишев пита Борисов кой има концесия до “Тракия”.
В "Новинар" се гневи Румен Петков: Цветанов не е шеф на "Плод и зеленчук", трябва да каже кого е консултирал.
Развитие има и скандалът с шефа на Столичния общински съвет Андрей Иванов поиска от НАП проверка на имотите си ("Труд").
Задава се ново издание и на онова старо и дълготрайно безобразие - заменките. В 30% от заменените гори все пак ще се строи, съобщава "Дневник". ГЕРБ се кани да разпродава и защитени територии/Лобистка поправка в закона за горите обслужва собствениците на "зелени" централи, добавя "Сега".
Може би ви е домъчняло за вести от нероденото президентско движение? Ето: АБВ на Първанов бил за “българите в плитчините” ("Труд") и Тръгна явно преброяване на Първановите следовници ("Сега"). Четете ги тези новини, ако искате да се посмеете или отвратите - зависи от гледната точка. Разни дами, които под път и над път разправяха, че са едва ли не двигатели на въпросното движение, за да подсетят за себе си, най-после разбраха, че няма да ги поканят и взеха да се "разграничават".
В "24 часа" Емил Кошлуков се кефи Ние 20 г. не успяхме, но Първанов ще разцепи БСП. Светът се глобализира, а Първанов стяга ново Възраждане/Президентският проект буди комично недоумение. Засега, коментира Ясен Бориславов в "Сега"
Не само политиците се стягат за избори, но и депутатите след някой и друг месец ще сколасат с Избирателен кодекс. Същия този, който ГЕРБ бяха обещали да приемат още в първите месеци на управлението си, за да знаят всички партии ясните и прозрачни правила. Гласуваме само със син Х, съобщава "24 часа".
И още един признак, че идват избори - Депутатите увеличиха лимита си за безнин, докладва "Новинар".
Лошата новина на деня е икономическа - Световната банка: Бизнес климатът в България не се подобрява, съобщава "Сега". "Откакто на власт е правителството на Бойко Борисов, България е паднала от 46-о на 51-во място в света по комфорт за правене на бизнес."
Още ще плащаме за гяволъка с европари, казва министър Томислав Дончев в интервю за "Труд".
Явно пришпорени от необходимостта да съобщават и нещо приятно, в последните дни медиите нагазиха в предколедната тема за 13-и заплати. Мечтания, ама нали с нещо трябва да се пълни, а на всекидневниците най-лошото им е, че излизат всеки ден. Та в "Стандарт" Лъчезар Богданов от "Индъстри Уоч" препоръчва 13-а заплата само за отличниците/Дайте я на добрите служители, но не затъвайте в заеми за останалите.
Много полезен съвет, мениджърите никога нямаше сами да се сетят.
"МениджърНюз" ви желае приятно четене.
Още заглавия:
Обществени поръчки срещу данъкоплатците, Светлана Георгиева, "Дневник"
Спестяването ни закотвя в кризата/Чиновниците си плащат заемите по-редовно от частниците, казва Петър Андронов, главен изпълнителен директор на СИБанк, "Стандарт"
500 000 души получават по-високи пенсии от реалните си вноски/По никакъв начин дефицитът в НОИ няма да бъде стопен със сегашните мерки, смята бившият социален министър Иван Нейков, "Сега"
Глупакът тераБАЙт Иван, "Новинар"
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.