Нов протест срещу промените в „Синята зона” в столицата
Пореден протест срещу промените в „Синята зона” в София ще се проведе днес от 18 часа на пл. „Славейков".
Преди това ще има среща между представители на Гражданско движение „ДНЕС”, Facebook групата „Не на данък паркинг" и председателя на Столичния общински съвет (СОС) Елен Герджиков.
По време на разговорите трябва да бъдат обсъдени спорните точки в новата наредба. Част от тях са високите такси на ваучерите за „Синя зона” и намаляване на необходимите документи, които трябва да осигурят разрешение за паркиране в центъра.
Според новите промени от другия месец собствениците на жилища в центъра на София ще могат да спират пред домовете си срещу 150 лева на година в района на „Синя зона” и 100 лева в новата „Зелена зона".
Цената за час престой в „Синя зона” в столицата става 2 лева, а в „Зелена” – 1 лев.
Пред БНТ Елен Герджиков обяви, че очаква на днешната дискусия протестиращите да имат конкретни предложение по наредбата. Той гарантира, че ако са добри, на следващото заседание на местния парламент ще ги предложи за обсъждане.
Герджиков обаче беше категоричен, че може да се дискутира само таксата за ваучерите на живеещите в центъра, но не и еднократната такса за паркиране в „Синя зона", която според него е намалена до абсолютния исторически център на София.
Председателят на СОС каза, че се облекчават процедурите и документите, които се изискват за издаване на винетен стикер.
„Защото преди излизаше, че единствено собственикът на имота има право да получи такъв винетен стикер. 10% от заявленията са от наематели, а 60% от роднини по пряка линия. Ние го решихме този проблем. На страницата на Центъра за градска мобилност са изписани подробно документите, които трябва да се предоставят и когато кандидатства роднина по пряка линия, и когато кандидатства наемател, и когато автомобилът дори е на изплащане", заяви Герджиков.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
SK hynix отчете рекордна печалба заради бума на изкуствения интелект
Компании |Здравният министър: Рестартираме проекта за изграждане на Детска болница
Политика |НС прие промени за по-бързо присъединяване на нови възобновяеми енергийни мощности
Политика |Кабинетът обяви две от дружествата в групата на "Лукойл" за обекти, свързани с националната сигурност
Енергетика |Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Компании |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
Компании | Advertorial |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Свят |Времето: Слънчево и горещо
България |Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.