Оборотът в търговията на дребно пада през август

Общество

През август оборотът в раздел „Търговия на дребно, без търговията с автомобили и мотоциклети” по съпоставими цени намалява с 0,5% в сравнение с предходния месец. Това показват предварителни сезонно изгладени данни на Националния статистически институт (НСИ). На годишна база оборотът в търговията на дребно се свива с 2,9%.

През август 2011 г. оборотът нараства спрямо предходния месец в търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки, козметика и тоалетни принадлежности - с 2,3%, и в търговията на дребно с компютърна и комуникационна техника - с 0,9%.

Намаление се наблюдава в търговията на дребно с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 3,9%, в търговията на дребно с автомобилни горива и смазочни материали - с 1,1%, и в търговията на дребно с храни, напитки и тютюневи изделия - с 0,3%.

Оборотът през август 2011 г. спрямо същия месец на 2010 г. бележи ръст в търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки - с 6,8%.

Спад е регистриран в търговията на дребно с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 9%, в търговията на дребно с битова техника, мебели и други стоки за бита - с 5,9%, в търговията на дребно с автомобилни горива и смазочни материали - с 5,1%, и в търговията на дребно с компютърна и комуникационна техника - с 3,5%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Пробив в преговорите: САЩ и Иран се договориха за текста на сделка за мир
Времето: Облачността намалява, но на места отново ще превали
САЩ ликвидираха лидера на венецуелската банда „Трен де Арагуа“ при въздушен удар
Когато компетентността се превърне в пасив...
На днешната дата, 13 юни. Рождениците днес
Черно море между войната, петрола и мълчанието: къде изчезна екологичният инстинкт на Европа?
Неизвестно за известните: Спасено недоносено бебе след години довежда до изобратяване на млечния шоколад
Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара